Světový pohár ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlerově Mlýně se po čtyřech letech uskutečnily závody světového poháru alpských lyžařek. Akce proběhla za mohutné podpory Královéhradeckého kraje a osobní účasti hejtmana Martina Červíčka a nechyběla na ní ani Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

Zájem o tuto prestižní akci byl obrovský. Do Špindlerova Mlýna dorazilo na dva víkendové závody ve slalomu v součtu téměř 20 tisíc návštěvníků. Mnoho jich přijelo kvůli lyžařské hvězdě Petře Vlhové ze Slovenska.

Stánek krajské centraly cestovního ruchu v řadě dalších stánků na Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně.

,,V areálu byly davy lidí. U našeho stánku, na kterém jsme prezentovali turistický ruch v kraji typicky našimi propagačními tiskovinami a také propagačními předměty, se snad nejvíce zastavovali právě Slováci. Ti projevovali o tipy na výlety veliký zájem, což bylo velice příjemné,“ uvedla projektová koordinátorka Petra Bednářová.

V sobotním slalomu zvítězila Američanka Mikaela Shiffrinová, která tím dosáhla na svůj 85. triumf v prestižním seriálu světového poháru. V neděli na svůj dokonalý výkon ale nenavázala a nevyrovnala se tak v počtu 86 vítězství rekordnímu Švédovi Ingemaru Stenmarkovi. Na druhém místě ji od Němky Leny Duerrové dělilo pouhých 0,06 sekundy.

Cíl tratě Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.