Centrála je členem Asociace společenské odpovědnosti

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu se stala novým členem Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR). Její členství běží od 1. prosince 2022.

„Ke vstupu do asociace nás inspirovalo DMO Hradecko. Je to jeden z důležitých kroků naší organizace, která chce v lidech probudit vztah k odpovědnému jednání v každodenním životě, k přírodě i k zodpovědnému cestování a zvýšit povědomí o společenské odpovědnosti každého jednotlivce,“ říká Petra Bednářová, projektová koordinátorka z KHK CCR.

V Asociaci společenské odpovědnosti je mnoho významných členů z České republiky, kteří usilují o to, aby v lidech iniciovali společenskou odpovědnost, například popularizováním třídění odpadu nebo rostlinné stravy. ,,Doufáme, že se pro nás členství stane zdrojem informací a nápadů, jak zkvalitnit cestování pro návštěvníky Královéhradeckého kraje,“ dodala Bednářová.

Mezi členy A-CSR je 495 firem, neziskových organizací, veřejných organizací či vzdělávacích institucí, kteří cítí svoji odpovědnost ke společnosti i životnímu prostředí. Jmenujme například Penny Market, Škoda Auto, Tesco, ČEZ, Rossman, NOVA, Vodafone nebo Lidl a DPD.

Asociace se pyšní tím, že je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. ,,Naší vizí je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku,“ uvádí na svých webových stránkách https://www.spolecenskaodpovednost.cz/.