Královéhradecký kraj navštívili představitelé cestovních kanceláří

Regionální kancelář pro kongresovou a incentivní turistiku ve spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Hradec Králové uskutečnila na začátku dubna třídenní fam trip po Královéhradeckém kraji pro české DMCs, tedy pro hlavní představitele cestovních kanceláří, agentur a organizátorů tuzemských i zahraničních cest do ČR.

Cílem fam tripu bylo ukázat českým agenturám zdejší atraktivity a služby, které jsou připraveny na zahrnutí do tzv. balíčků pro cestovní katalogy. Program všech tří dnů byl sestaven na základě kombinace programů čtyř připravených výletů pro zahraniční agentury, které se po Královéhradeckém kraji rozjedou poslední dubnový víkend v rámci mezinárodní B2B akce Czechia Travel Trade Day 2024.

„Chtěli jsme české straně ukázat místa a služby, které tu uvidí jejich zahraniční protějšky. V rámci workshopového dne na Czechia Travel Trade Day a předem domluvených schůzek spolu poté mohou diskutovat nad konkrétními krajskými atraktivitami,“ přiblížila Anna Nováková, manažerka kongresové kanceláře Hradec Králové Region Convention Bureau.

První den strávili účastníci prohlídkou barokního areálu na Kuksu a kláštera v Broumově, kde si na vlastní kůži vyzkoušeli například opis husím brkem ve středověké písárně. Druhý den zavítala skupinka do Krkonoš, kde na ně čekaly prohlídky hotelů PECR a sv. Vavřince. Následně zavítala na Stezku korunami stromů a do léčebných lázní v Janských Lázních.

Poslední den čekal účastníky workshop v EA Hotel Aldis v Hradci Králové. Workshopu se účastnili poskytovatelé služeb z kraje, se kterými se agenturáři nesetkali v rámci tripu. Jednalo se například o Adršpašské skály, Park 360, Hotel Grund Resort či Kongresové centrum Aldis nebo zámecký resort Dětenice. „Největší zájem byl o ryze praktické informace, jako jak velké skupiny jsou schopni naši partneři přijmout, jakou mají jazykovou vybavenost, jaká je dopravní dostupnost a obecně jaká je v území infrastruktura cestovního ruchu,“ sdělil Martin Soukup, ředitel krajské centrály cestovního ruchu, který byl na workshopu a celém tripu přítomen.

Aby bylo propojení s aktéry v kraji co nejlepší, byla součástí workshopu také prezentace jednotlivých destinačních společností, které prezentovaly své TOP atraktivity a služby na svém území.

Hradec Králové Region Convention Bureau je regionální kanceláří pro kongresovou a incentivní turistiku v Královéhradeckém kraji. Vznikla v roce 2016 a svou činností přispívá ke zvýšení zájmu o Královéhradecký kraj v MICE sféře. V současnosti funguje pod Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu a sdružuje přes padesát partnerů z řad hotelů, penzionů, restaurací, společenských a kulturních center či historických objektů v celém kraji.

Více informací podá:

Ing. Anna Nováková

Manažerka kongresové turistiky

novakova.anna@ccrkhk.cz

+420 702 197 657