Kraj prezentoval turistickou nabídku v Bratislavě

Největší slovenský veletrh cestovního ruchu se konal ve dnech 20.-23. 4. na bratislavském výstavišti Incheba. Královéhradecký kraj zde zastupovala Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu společně s oblastními organizacemi destinačního managementu Hradecko, Kladské pomezí, Orlické hory a Podorlicko.

Veletrh ITF Slovakiatour probíhal souběžně s veletrhy Danubius gastro, Salón automobilov a celková návštěvnost všech tří veletrhů činila, dle provozovatele, 70 216 osob. Slovenští turisté jsou po Polácích a Němcích třetí nejpočetnější zahraniční skupinou v Královéhradeckém kraji, a proto se krajská centrála cestovního ruchu na slovenské akce zaměřuje. Účast na veletrhu navazuje na nedávno uskutečněnou tiskovou konferenci Královéhradeckého kraje slovenským novinářům, zprostředkovanou zahraničním zastoupením agentury CzechTourism.

Návštěvníci stánku, který byl uveden v novém grafickém pojetí, měli tradičně největší zájem o mapy a image brožury. Radost jim udělaly drobné propagační předměty a možnost ochutnávky regionálního produktu Miletínské modlitbičky.

Stánek Královéhradeckého kraje v obležení několika turistů