Proběhla odborná konference Travelcon 2023

České Budějovice hostily 7. ročník odborné konference cestovního ruchu Travelcon. Akci opět pořádala Jihočeská centrála cestovního ruchu a Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu na ní nemohla chybět.

Dvoudenní konference, která probíhala formou přednášek v hlavním sále, byla doplněná několika pracovními workshopy. Mezi letošní hlavní témata patřila udržitelnost, inovace a umělá inteligence v cestovním ruchu a data jako surovina pro 21. století. V roli přednášejících vystoupilo mnoho odborníků nejen z oblasti cestovního ruchu a IT, ale i zástupci destinačních společností.

,,Naše centrála se intenzivně věnuje tématu udržitelnosti, proto pro mě a moje kolegy byly velice přínosné přednášky zabývající se tímto tématem,“ uvedl Martin Soukup, ředitel KHK CCR.

Na jevišti jsou dva řečníci, jeden stojí u velkého plátna na kterém je nápis Jak na inovace a druhý sedí u stolečku, který je na jevišti

,,Velmi zajímavá byla přednáška na téma Černé labutě cestovního ruchu – krizový management, ve které nás Jan Šmíd, ředitel České Švýcarsko, o. p. s., seznámil se svými kroky po propuknutí ničivého požáru v národním parku,“ shrnula Lenka Skrbková, projektová manažerka KHK CCR.

Anna Chvátalová, manažerka kongresové turistiky KHK CCR zase ocenila přednášku na téma umělé inteligence, která dnes například pomáhá marketérům s predikcí chování spotřebitelů a tím pádem lepšímu cílení kampaní.

Na fotografii je jeviště s jedním předášejícím, který má za sebou velké plátno a na něm slide k umělé inteligenci