Den rodiny již po 14. v Hradci Králové

Poslední květnový víkend patřil v Hradci Králové Dnu rodiny, který se konal v Žižkových sadech. Dny rodiny mají v Hradci Králové dlouholetou tradici. Rodinami oblíbenou akci organizuje DMO Hradecko s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

 Jedná se o akci, která podporuje mezigenerační setkávání a společné trávení volného času. Letos se uskutečnil již 14. ročník.

Detailní záběr na pult stánku Královéhradeckého kraje, kde je vidět magazín Ahoj rodino! a další prezentační tiskové materiály z kraje.

Součástí bohatého programu během krásné slunečné neděle byla prezentace subjektů ze sociální oblasti, cestovního ruchu i kultury. Pro děti bylo připraveno mnoho aktivit. Na hlavním pódiu se pak střídaly taneční vystoupení, hudební kapely, divadelní představení, kouzelník i dětská diskotéka.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu na svém stánku nabízela dětem možnost vysoutěžit si odměnu. Děti měly za úkol správně složit puzzle s významnými památkami v našem kraji. Za svoje dovednosti si děti mohly odnést nafukovací balónek, frisbee, bublifuk nebo originální ořezávátko a magnetky z lesního světa. O dvě poslední odměny byl enormní zájem.

Na fotografii je malý chlapec s maminkou, který se snaží poskládat puzzle, aby si mohl odnést odměnu.

Z tiskovin byl velký zájem především o brožuru Po stopách tradičních řemesel, která vás provede po řemeslech v Královéhradeckém kraji. Zároveň nabízí možnost zapojit se do soutěže o krásné řemeslné výrobky. Více o soutěži ZDE.

Dny pro rodinu se letos uskuteční napříč krajem ve všech okresních městech. Těm hradeckým předcházely Dny pro rodinu v Trutnově, a v Rychnově nad Kněžnou 12. května, následovat pak budou 23. června v Náchodě, 18. června v Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem 28.6.2023.