Novinky v Pohádkových Krkonoších 2023

Louky rozkvétají a lesy se zelenají. Ten správný čas naplánovat si výlety do přírody nadchází. Motivací vydat se s dětmi do nejvyšších českých hor může být např. třetím rokem společné rodinné putování Pohádkovými Krkonošemi včetně jejich razítkovací hry. Přináší tipy na výlety, hry pro děti a odměny za nasbíraná razítka.

Team certifikované oblastní Destinační společnosti pro Krkonoše, Krkonoše – svazek měst a obcí pro sezonu roku 2023 razítkovací hru rozšířil. Putování je obohaceno o dvanáct nových razítkovacích míst, o nové ceny i hry.

Na otázku: Na jaké novinky se mohou dospělí a děti těšit? manažerka Svazku Krkonoše Alena Cejnarová, odpověděla:

„Otevřete tištěného průvodce, kterého zakoupíte v informačních centrech. Vtáhne vás do Krakonošova revíru, do světa pohádek a rodinného dobrodružství v přírodě Krkonoš. 

Aby bylo stále co objevovat, přidali jsme ke třiceti stávajícím razítkovacím místům jedenáct dalších, v jednom případě došlo k výměně. Nově můžete získat razítko třeba na Lesní a Rýchorské boudě, v Aquacentru ve Vrchlabí, na bobovkách ve Špindlerově Mlýně a Harrachově nebo ve Sklárně Novosad & syn. Dohromady je pro vás připraveno jednačtyřicet pohádkových razítek.“

Jaké ceny máte pro úspěšné hráče připraveny?

„Pokud děti nasbírají do brožurky 3, 5, 10 nebo 20 razítek, mohou si na jakémkoliv razítkovacím místě vyzvednou odměnu. Za 3 razítka pexeso nebo omalovánky, za 5 razítek hobby set od firmy Rautis. Za 10 razítek bude nově možné získat svačinový box ZDRAVÁ SVÁČA s Krakonošem, který skvěle pasuje ke ZDRAVÉ LAHVI. Ta byla hlavní cenou v posledních dvou letech, kdo ji získal, má tedy další motivaci putovat a sbírat. ZDRAVÁ LAHEV bude ovšem stále také k dispozici, můžete si vybrat. 

Nová je cena za 20 razítek! Pro opravdové milovníky Krkonoš a poctivé výletníky je připravena malá knížka s 9 originálními pohádkovými příběhy o Krakonošovi a jeho pomocnících,“ představila A. Cejnarová. 

S detaily Pohádkových Krkonoš a razítkovací hry se seznámíte ZDE.