18. Dožínky se tradičně těšily velké účasti

Jubilejní 18. Dožínky si, navzdory velmi chladnému počasí, které doprovázely intenzivní dešťové přeháňky, nenechaly ujít tisíce lidí. Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu tu měla svůj stánek, který lákal zejména děti a seniory.

Letošní Dožínky se už tradičně konaly v Šimkových sadech v centru Hradce Králové od pátku do soboty a slibovaly nabitý program. Bohužel tento rok nevyšlo počasí, ale i tak věrní návštěvníci na oslavu sklizně v Královéhradeckém kraji nezanevřeli.

Stánek centrály byl v letošním roce poprvé jedním ze stanovišť razítkovací hry pro děti. Účastníci měli za úkol získat za splnění aktivity (složení puzzle s význačnými atraktivitami Královéhradeckého kraje nebo vyplnění spojovačky, při které měli poznávat památky) razítko do hrací karty. Mimo razítko ale dostali i spoustu drobných odměn jako jojo, pastelky, voskovky, bublifuky, frisbee a samozřejmě sladkosti.

,,Kromě dětí jsme zaznamenali velkou návštěvnost z řad seniorů. Ti se zajímali o tipy na výlety v našem kraji, rozebírali si mapy hradů a zámků nebo cyklomapy. Rodiny s dětmi zase oslovily dětské turistické produkty jako Toulavý batoh v Kladském pomezí, lev Gustík z Hradecka nebo Pohádkové Krkonoše,“ uvedla Lenka Skrbková, projektová manažerka KHK CCR.