Královéhradecký kraj navštívili novináři z Nizozemska a Belgie

Belgičtí a nizozemští novináři si během své 4denní návštěvy České republiky vyhradili dva dny také na Královéhradecký kraj. Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu pro ně ve spolupráci s DMO Orlické hory a Podorlicko a Hradecko připravila nabitý program, který si i navzdory deštivému počasí užili.

Po přejezdu z Pardubického kraje si skupinka 4 novinářů v doprovodu zaměstnankyně zahraničního zastoupení CzechTourism pro země Beneluxu, překladatelky a průvodce prošla naučnou stezku okolo Zemské brány. Procházku si zpříjemnili tradiční českou aktivitou – sbíráním hub.

Další zastávkou bylo poutní místo Neratov s ikonickým kostelem Nanebevzetí Panny Marie a oběd v neratovské hospůdce, kde ochutnali kromě horkého kuřecího vývaru a guláše s houskovým knedlíkem i místní pivo Prorok.

Pak se skupinka přesunula do zámku Častolovice, kde se mimo jiné potkali s představitelem rodiny Sternbergových, vnukem Diany Phipps Sternbergové. Ubytování měli zajištěné v Rychnově nad Kněžnou v April hotelu Panorama. K večeři si tady pochutnali na místní regionální kuchyni – houbové polévce a pečené kachně.

Poslední den jejich pobytu v Česku je čekala návštěva Hradce Králové. Nejdříve absolvovali komentovanou prohlídku centra a pak vystoupali na Bílou věž. Po obědě v Pivovarských domech se odpojili novináři z Belgie, kteří už museli odjet do Prahy na letiště. Dvojice Nizozemců nejprve se zájmem ochutnala burčák a pak se vydala na prohlídku Muzea východních Čech. Následně si novináři půjčili městská kola a krátce se projeli po Labské stezce.