Náš kraj nadchnul slovenské novináře

Královéhradecký kraj navštívila skupina slovenských novinářů z lifestylových medií. Přímo na tělo byl pro ně připravený press trip s cílem prezentovat jim nenáročné aktivity vhodné i pro rodiny s dětmi.

Novináři do Královéhradeckého kraje zavítali na necelé tři dny po návštěvě sousedního Pardubického kraje. V Hradci Králové si užili netradiční pohled na město ze střechy Muzea východních Čech v Hradci Králové, navštívili Labyrint Divadla Drak a také PETROF Gallery, kde pro ně byl připravený koncert.

Nemohli vynechat ani prohlídku zámku Hrádek u Nechanic, vlajkovou loď 13. ročníku projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Letos navíc uplyne 70 let od zpřístupnění tohoto zámku veřejnosti.

Po přejezdu do Orlických hor se žurnalisté seznámili s turistickým produktem Zámky na Orlici – Česká Loira a tři z těchto zámků také navštívili. V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí se dokonce setkali s jeho majitelem, hrabětem Františkem Kinským

Další zastávku představovalo Poutní místo Homol, barokní perla se 153 kamennými svatými schody Scala Santa, pak zámek Rychnov nad Kněžnou, rodové sídlo Kolowratů, Sousoší Bylo nás pět, Synagoga – Památník Karla Poláčka a na závěr Muzeum krajky ve Vamberku.

V průběhu celého press tripu novináři chutnali především místní kvalitní gastronomii a také produkty, které jsou držitely certifikátu „regionální produkt“.

Press trip zorganizovala Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu (KHK CCR) spolu se Zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Bratislavě a DMO Hradecko a Orlické hory a Podorlicko.

„Press trip se velice vydařil. Všichni byli spokojeni jak s programem, tak s gastronomií našeho kraje i s počasím. Už se moc těšíme na novinářské výstupy,“ dodala k tomu manažerka Lucie Rolová z KHK CCR, která dělala novinářům po celou dobu doprovod.