Do kraje vyjíždí oblíbené cyklobusy

Turistické autobusy s přepravou jízdních kol odstartují poslední květnový víkend letošní sezónu! Cyklobusy opět vyvezou turisty za poznáváním turisticky zajímavých koutů Orlických hor, Krkonoš, Kladského pomezí a Českého ráje.

Na území Královéhradeckého kraje jezdí cyklobusy od 27. května do konce září každou sobotu, neděli a o státních svátcích. Během letních prázdnin se jízdní řád některých z nich změní – turisté budou moci jejich služby využít i v pracovní dny.

Tištěné propagační materiály k provozu turistických autobusů s přepravou kol v jednotlivých oblastech budou jako už tradičně distribuovány do turistických informačních center Královéhradeckého kraje.

Kompletní jízdní řády pak turisté naleznou také na webu Veřejné dopravy Královéhradeckého kraje, na Turistickém portálu Královéhradeckého kraje nebo na webových stránkách jednotlivých oblastí.

V Krkonoších se zájemci mohou svézt cyklobusy například na Špindlerovu Boudu, do Pece pod Sněžkou nebo na Pomezní Boudy. V Kladském pomezí lze zase využít linku do sousedního Polska, konkrétně do cyklisty oblíbeného Karlówa. V Orlických horách zajíždí autobusy na Šerlich, do Neratova nebo do Rokytnice v Orlických horách. V Českém ráji se turisté cyklobusy podívají k Prachovským skalám, Jinolickým rybníkům nebo na Hrubou Skálu.

Cyklobusy přepravují turisty a cykloturisty vozy s turistickým přívěsem a přizpůsobují trasy a časy spojů jejich poptávce. Jednotlivé cyklolinky je navíc možné kombinovat nejen mezi sebou, ale také spolu s vlakovými spoji. Využitím hromadné dopravy šetří návštěvníci nejen přírodu, ale také nebudou mít žádné starosti s parkováním svých aut.