Senioři mají o cestování zájem

Již po dvanácté se konal oblíbený Svátek seniorů, který pořádal Královéhradecký kraj na Pivovarském náměstí. Celé odpoledne bylo nabité programem pro seniory, které od účasti a dobré nálady neodradilo ani nevlídné počasí. S nabídkou tipů, jak trávit volný čas nechyběla ani Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

Standardní nabídku cestovních materiálů centrála přizpůsobila tak, aby více odpovídala potřebám starších turistů. Mezi nejvíce oblíbené materiály se tak řadily turistické noviny, výlety pro seniory v okolí Nového Města nad Metují a brožura Regionální potravina, o kterou se zajímaly především dámy. „Pro někoho je to možná nečekané, ale veliká poptávka byla také po cyklomateriálech. Senioři jsou početná skupina, na kterou v rámci cestovního ruchu nesmíme zapomínat ani s pohybovými aktivitami,“ sdělila Anna Chvátalová.

A že tato početná skupina ráda cestovala a cestuje, dokázal její přehled o památkách a zájem o výlety po kraji. „Velice nás potěšilo, když jsme zjistili, kolik toho už senioři procestovali a že plánují výlety v každém ročním období,“ doplnila Chvátalová.

Pro zpříjemnění celé akce centrála připravila také malou ochutnávku Erbenových Miletínských modlitbiček, Regionálního produktu Podkrkonoší. „Spousta návštěvníků se díky ochutnávce dle vlastních slov vrátila do svého dětství. Modlitbičky také velice chutnali polským seniorům, kteří k nám zavítali,“ doplnila Petra Bednářová.

Díky skvělému programu, který nabídl taneční i hudební vystoupení, chodili lidé na akci průběžně celé odpoledne, a to navzdory vydatnému dešti. Děkujeme Královéhradeckému kraji za organizaci tohoto setkání!