Letní jarmarky v Kuksu

Turistické informační centrum v Kuksu v létě už tradičně pořádá sérii jarmarků pod širým nebem. Pro turisty jarmarky vždy představují příjemné zpestření během návštěvy této barokní perly východních Čech.

Tematické jarmarky jsou volně přístupné a konají se na přístupové cestě mezi obcí Kuks a Hospitálem. V průběhu letošních letních prázdnin proběhnou celkem čtyři jarmarky, které návštěvníkům nabídnou něco dobrého k snědku i něco pěkného na památku, a to v těchto termínech:

Sváteční jarmark              5. – 9. července

Labužnický jarmark         22. – 23. července

Tradiční jarmark              5. – 6. srpna

Labužnický jarmark         19. – 20. srpna

,,Jarmarky probíhají od 10 do 17 hodin. Vždy upozorňujeme, že neobsahují žádný doprovodný kulturní program a že pro turisty představují takové milé zpestření jejich výletu. Na každém jarmarku se představí mezi 20 až 30 vybranými prodejci dle daného tematického zaměření,“ uvedla k tomu Miroslava Kopecká, vedoucí informačního centra v Kuksu.

Na jarmarcích se neobjevují pouze prodejci z Královéhradeckého kraje, ale míří sem z celé republiky. Třeba z Uherského Hradiště do Kuksu pravidelně přijíždí Jan Libosvár se svými víny Od Hradišťa. Najdete tu ale i stánkaře z Prahy nebo ze severních Čech, u kterých si můžete koupit nejrůznější originální řemeslné produkty nebo něco dobrého k jídlu či pití.