Objevte i letos neobjevené skvosty Česka

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism už tradičně před letními prázdninami odhalila tuzemské neobjevené skvosty. Jedná se o 42 tipů na jedinečná, turisty mnohdy opomíjená místa. Za Královéhradecký kraj je letos nominovaná zřícenina hradu Vízmburk, Muzeum lyžování v Dolní Branné a královédvorská Galerie minerálů.

CzechTourism každý rok zveřejňuje z každého ze 14 krajů 3 tipy na jedinečná, ale návštěvníky ne příliš navštěvovaná místa nebo atraktivity, které si zaslouží větší pozornost cestovatelů nejen v nadcházející turistické sezóně.

,,Přehled neobjevených skvostů, který každoročně vydáváme, má proto jasný cíl – chceme propagovat méně navštěvovaná, přesto velmi atraktivní a krásná místa, abychom rozložili cestovní ruch do více oblastí,” uvedl k tomu ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget. 

Královéhradecký kraj v letošní sezóně propaguje zříceninu hradu Vízmburk v Kladském pomezí, Muzeum lyžování situované do roubenky v Dolní Branné v Krkonoších a Galerii minerálů ve Dvoře Králové nad Labem v Podkrkonoší.

Nominované skvosty musí splňovat kritérium relativně nízké návštěvnosti, přitom se ale musí jednat o atraktivity, které mají turistům co nabídnout, mají dobrou infrastrukturu a jsou na nápor turistů, v ideálním případě jejich dvakrát až třikrát vyšší návštěvnost, připravené.

Seznam Neobjevených skvostů z Královéhradeckého kraje najdete ZDE.