Na Hradecku se otevřela nová poznávací stezka

V Městských lesích Hradec Králové se otevřela nová stezka „Po stopách přírody“. Ta seznámí zejména mladší návštěvníky s vybranými zvířaty žijícími v místních lesích a mnoha ekologickými zajímavostmi. Na vybudování stezky se finančně podílela Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s.

Naučná stezka vede lesem ze zadní části kempu Stříbrný rybník a směřuje k občerstvení U Pytláka. Trasa je dlouhá 1 kilometr a je vhodná i pro kočárky. Skládá se z šesti frotážových pultů (přenesení reliéfu zvířecí stopy na papír tahem tužky), v jejichž blízkosti bystré oči objeví šest maket ptáčků české přírody.

Pulty jsou doplněny čtyřmi interaktivními prvky zaměřenými na ekologická témata. Autoři stezky doufají, že tím rozšíří povědomí o společenské odpovědnosti a probudí v návštěvnících zájem o to, co se v přírodě děje a jak se o přírodu starat.

Ke stezce vznikl i pracovní sešit, který je možné získat na recepci kempu. Za správně vyplněnou tajenku získají děti malou odměnu na recepci kempu. 

Dvě úrovně kvízů jsou také v pracovním listu. Ten je k vyzvednutí v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a na recepci kempu. Společně se sešitem je ke stažení níže. Stezka je navíc doplněna o mobilní aplikaci Lesní svět.

Na vybudování stezky se podílely Elektrárny Opatovice, Destinační management Hradecko, dále město Hradec Králové a Městské lesy Hradec Králové.