Videoklip odhaluje, jak udělat děti v Krkonoších veselé a šťastné

Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše – svazek měst a obcí, ke svému úspěšnému a oceněním ověnčenému produktu Pohádkové Krkonoše, cílenému na rodiny s dětmi, připravila motivační videoklip.

Připomeňme, že Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou pro nejmenší, větší i největší děti s návody, jak se bavit, hrát si a poznávat. Hlavní aktivitou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech. Obsahuje 30 tipů na výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží odměna. Více na: www.pohadkove.krkonose.eu a Facebooku Krkonose.eu.

Manažerka Alena Cejnarová, ze Svazku Krkonoše, aktérka zpracování videa, k jeho obsahu přiblížila podrobnosti: „S dětmi jsme natáčeli na čtyřech z celkově třiceti razítkovacích míst. Navštívili jsme Meďánkovo hřiště ve Špindlerově Mlýně, Stezku v korunách stromů Krkonoše u Janských Lázní, výrobnu perličkových ozdob Rautis v Poniklé, projeli jsme se vláčkem po trati Pojizerský Pacifik z historického nádraží oceněného kulturní památkou v Martinicích v Krkonoších.

Cílem videa je představit ve zkratce jednak celý projekt Pohádkové Krkonoše, ale i pestrý výběr míst a zážitků, které pohoří a jejich podhůří nabízí, včetně aktivit, které lze prožít pod střechou za nepříznivého počasí. A stejně tak inspirovat k jízdě vláčkem na trati Pojizerský Pacifik.

Věřím, že se nám i díky videu podaří nalákat k rodinnému prázdninovému dobrodružství, které lze v Krkonoších prožít na mnoho způsobů, s menšími i většími výletníky. Musím zdůraznit, že to, co bylo v dobrém testováno na našich dětech, jim přineslo potěšení. Radost a štěstí ze společných zážitků byly pravé a nefalšované. To byl cíl a to se, myslím, povedlo,“ uzavřela A. Cejnarová.  

Video trvá necelé 2 minuty a je k vidění na YouTube.

Akce je realizována v rámci projektu „Pohádkové Krkonoše, reg. číslo žádosti 1210600009“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí.