Čtvrtstoletí, to to letí aneb jak vypadal 25. rok Kladského pomezí

Kladské pomezí, o.p.s. zastává roli organizace destinačního managementu na území Náchodska v krajině okolo Rozkoše již 25 let. V době jejího vzniku bylo takových organizací jen několik, dnes jich je po celé republice téměř padesát. 

Právě letos se odehrálo hned několik klíčových momentů. Tím nejviditelnějším a nejdůležitějším je změna loga. Původní, které se používalo deset let, nahradilo logo budoucnosti, oslovující generaci mileniálů. Je neotřelé, hravé a svěží, připomíná vodní hladinu Rozkoše, cesty, návraty, a toulání. Společně s novým logem se zrodil i nový turistický magazín, který vychází dvakrát ročně, a nahradil turistické noviny. Má inovovaný vzhled i formát, přináší tipy na výlety, přehledy akcí, nejrůznější aktuality, ale také rozhovory se zajímavými lidmi, kteří se podílejí na rozvoji cestovního ruchu v regionu.

Turistickou sezonu jsme zahájili výroční konferencí v pivovaru Primátor v Náchodě, na kterou jsme u příležitosti 25 let naší existence pozvali několik významných hostů. Své přednášky věnovali trendům cestovního ruchu, ale také postavení Kladského pomezí v rámci České republiky.

V létě byla odvysílána premiéra pořadu Cyklotoulky, který prozatím naposledy zavítal do Kladského pomezí. Tentokrát objevoval krásy jižní části našeho regionu, které dominuje vodní nádrž Rozkoš. Pokud jste ho ještě neviděli, navštivte náš web, konkrétně sekci „galerie/videa“.

V průběhu roku jsme pokračovali v propagaci turistických produktů Toulavý baťoh, Čapek a Božena. Propagaci našich členů jsme podpořili realizací on-line marketingových kampaní, koordinovali jsme úpravu běžeckých lyžařských tratí a podíleli se na činnostech Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu. Věnovali jsme se také přípravě aktivit na příští turistickou sezonu, ale bližší informace odhalíme později.

Oslavy letošního jubilejního roku symbolicky uzavírá narozeninová soutěž o originální, ručně vyráběné batohy z dílny Beáty Horenové, které jsou nově součástí rodiny certifikovaných regionálních výrobků. Poslední slosování proběhne 12. prosince 2022.

Děkujeme všem členům a příznivcům, kteří stejně jako my věří, že cestovní ruch hraje v rozvoji našeho regionu stále významnější roli, a proto má smysl ho společně rozvíjet. Bez jejich spolupráce a podpory bychom nemohli existovat.