Začátek spolupráce s LOT Valbřich

Ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Martin Soukup se s náměstkyní Martinou Berdychovou setkali s paní Annou Žabskou, ředitelkou LOT Valbřich v Polsku.

Hlavním předmětem jednání, které se uskutečnilo na zámku Książ, bylo nastavení vzájemné spolupráce. ,,Seznámili jsme se, představili svoji činnost, organizační strukturu, svoje území a předjednali spolupráci Královéhradeckého kraje a Valbřišského regionu. Bylo to velmi plodné jednání,“ uvedl Soukup.

Centrála navíc bude, jako pravděpodobný nástupce společnosti Revitalizace Kuks o.p.s., pokračovat s partnerskou organizací LOT Valbřich na projektech česko-polské spolupráce. Proto se schůzky zúčastnil také Miroslav Vlasák za Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM. Anna Žabská dále upřesnila, na jakých společných projektech momentálně spolupracují s DMO Broumovsko a Podkrkonoším.

,,Potvrdili jsme si, že chceme spolupracovat, a to skutečně vážně a hned. Do Polska přijíždí zatím málo českých turistů. Poláci do Česka zase míří především do oblíbených Adršpašských skal nebo Safari Parku ve Dvoře Králové, proto je chceme směřovat i na méně známá místa v našem kraji,“ dodal Martin Soukup.

Oblastní turistická organizace Valbřich (Lokalna Organizacja Turystyczna (LOT) Aglomeracja Wałbrzyska), která sídlí na zámku Książ, se nachází v těsném sousedství České republiky. Město Valbřich, centrum této LOT, leží jen 30 kilometrů od českých hranic.

Zámek Książ, kde se česko-polské jednání uskutečnilo, je největším zámkem Dolního Slezska a současně třetím největším zámkem v Polsku. Zámek, který patří k hlavním turistickým atrakcím Dolnoslezského vojvodství, ročně navštíví na půl milionu návštěvníků.