Návštěva biatlonového areálu v Polsku

Ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Martin Soukup zavítal v rámci přeshraniční spolupráce Čechů a Poláků do špičkové biatlonové Tauron Areny Duszniki-Zdrój.

V průběhu dvoudenní akce, kterou pořádalo sdružení Euroregionu Glacensis, byly představitelům českých a polských regionů prezentovány aktivity okolo běžeckého lyžování a údržby běžeckých tras na obou stranách hranice. A na běžkách se mohli zájemci i proběhnout!

Kromě Orlického Záhoří, které se pyšní osvětleným běžkařským okruhem, navštívili účastníci také Tauron Arenu Duszniki-Zdrój, kde právě probíhala sportovní olympiáda mládeže.

,,Návštěva Tauron Areny mě doslova nadchnula. Líbí se mi plány na modernizaci areálu, v budoucnu by tu dokonce měla být postavena krytá dvoukilometrová běžkařská dráha. Areál se nachází pouhou hodinu jízdy od Hradce Králové, proto by mohl být využívaný i obyvateli Královéhradeckého kraje,“ uvedl ředitel Martin Soukup.

Tauron Arena Duszniki-Zdrój je jedno z nejznámějších středisek zimních sportů v Polsku nacházející se v nadmořské výšce 610-675 m. n. m. V zimní sezóně jsou zdejší trasy osvětleny. V budoucnu jsou v tomto areálu plánovány investice za 500 milionů ZLT (v přepočtu cca 2,7 miliardy korun).