Výjezdní zasedání DMO na Broumovsku

Na Broumovsku proběhlo výjezdní zasedání oblastních DMO (organizací destinačního managementu) a Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu.

Na jednání se DMO a krajská centrála vzájemně informovaly o své aktuální činnosti a plánech na turistickou sezónu. V rámci poznávání regionu pak navštívili Centrum Walzel v Meziměstí a také Adršpašské skály.

Adršpašský prohlídkový okruh Skalní město je otevřený celoročně, stejně jako zdejší informační centrum. Od loňské sezóny tu navíc s cílem rozprostřít návštěvníky a předcházet frontám spustili nový online rezervační systém pro vstup do skal, který je propojený s online nákupem parkovacího místa. Motivací také je, že vstupenky zakoupené online jsou levnější než vstupenky koupené na pokladně. Více informací najdete na: https://www.adrspasskeskaly.cz/.

Destinační poradní orgán je hlavním konzultačním orgánem centrály, schůzky s ním probíhají každý měsíc. Tohoto setkání s centrálou se zúčastnilo 6 DMO ze 7 – Hradecko, Krkonoše, Orlické hory a Podorlicko, Kladské pomezí, Broumovsko a Český ráj. Chybělo pouze Podkrkonoší.

Královéhradecký kraj je specifický tím, že tři z jeho DMO jsou tzv. přeskrajové. O Český ráj se Královéhradecký kraj „dělí“ se Středočeským a Libereckým krajem, o Krkonoše s Libereckým krajem a o Orlické hory s Pardubickým krajem.

Destinační poradní orgán je jedním ze tří poradních orgánů krajské centrály. Mezi další patří municipální poradní orgán se všemi 15 obcemi s rozšířenou působností v kraji (ORP) a krajskou sítí místních akčních skupin. Profesní poradní orgán pak sdružuje 9 MICE partnerů z řad kongresové turistiky, včetně 3 královéhradeckých lázní, a 5 profesních asociací.