Královéhradecký kraj se prezentoval na veletrhu ve Wrocławi

V polské Wrocławi proběhl po pauze způsobené pandemií koronaviru veletrh cestovního ruchu. Královéhradecký kraj reprezentovaly na veletrhu MTT Wrocław zástupkyně z DMO Český ráj a Krkonoše.

,,Náš stánek, pod záštitou Dolního Slezska, byl na velmi strategickém místě, v blízkosti pódia, na kterém se po celý den konaly doprovodné akce (rozhovory, vaření, tanec, animační program pro děti apod.),“ uvedla Petra Kobrová z DMO Krkonoše.

Na stánku Královéhradeckého kraje byly k dispozici materiály v polské jazykové mutaci nejen za Český ráj a Krkonoše, ale také brožury a mapy Královéhradeckého kraje, Orlických hor, Kladského pomezí, Podkrkonoší, Hradecka a Broumovska. Stánek v průběhu pátku navštívila i Martina Berdychová, náměstkyně za oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu.

Návštěvníci veletrhu se dotazovali především na mapy, oblíbená skalní města, tipy na cykloturistiku a méně známá místa pro výlety. „Potvrzuje se, že i přes rostoucí využívání on-line nástrojů v podobě webů a sociálních sítí nelze veletrhy a prezentační akce už kvůli možnosti osobního setkání se zástupci destinací opomíjet,“ shrnula Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj.