Tradiční řemesla v Královéhradeckém kraji

V rámci propagace tradic a řemesel v Královéhradeckém kraji spustila Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu novou webovou podstránku www.hkregion.cz/remesla. Na jaře na ni naváže cestovatelská hra.

Turisté a návštěvníci na novém webu najdou ty nejtradičnější a nejtypičtější řemesla pro Královéhradecký kraj a tipy na 22 muzeí, do kterých se za nimi mohou vydat. Ve většině muzeí se navíc, především menší návštěvníci, mohou těšit na možnost dané řemeslo si vyzkoušet a něco malého si vyrobit.

Všechna muzea jsou rovněž uvedená v brožuře Po stopách tradičních řemesel v Královéhradeckém kraji. Tu vydal Královéhradecký kraj z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a k dostání bude ve všech turistických informačních centrech v kraji. Brožuru si můžete už teď prohlédnout ZDE.

„Naším cílem je propagovat nejen oblíbené turistické atrakce, ale rovněž také rozšiřovat návštěvníkům povědomí o kulturních institucích a bohatém kulturním dědictví Královéhradeckého kraje“, uvedl Martin Soukup, ředitel KHK CCR.

V rámci propagace tohoto tématu také proběhla online marketingová 10denní kampaň na platformách Google, Seznam a Facebook. Celkem se bannery zobrazily 620 776 uživatelům, z toho 8 152 z nich prokliklo přímo na novou tematickou podstránku.

Cestovatelská hra, ve které budou turisté sbírat za návštěvu jednotlivých muzeí samolepky do hrací karty, pak bude spuštěná v nové turistické sezóně 2023. ,,Pravidla hry budou jednoduchá: nasbírat minimálně 5 samolepek z 5 různých muzeí. Za vyplněnou hrací kartu si pak soutěžící budou moci vybrat drobné řemeslné výrobky – vánoční ozdobičky, hrnečky nebo třeba ministavebnice Merkur,“ dodal Jan Špelda, marketingový manažer KHK CCR.

Více informací o cestovatelské hře se turisté dozví po novém roce také na webu www.hkregion.cz/remesla.