Adventní press trip pro polské novináře

Královéhradecký kraj navštívila skupinka polských novinářů. Během třídenního adventního press tripu se seznámili se staročeskými tradicemi, prohlédli si Třebechovické muzeum betlémů, vánočně vyzdobený Hrádek u Nechanic nebo zavítali do výroby ozdobiček ve Dvoře Králové nad Labem.

,,Press trip se vydařil! Všech sedm polských novinářů bylo z našeho kraje a všeho, co nabízí, nadšení. Velice živě se zajímali o všechny tradice spojené s českými Vánoci, ale úplně nejvíc se jim líbila exkurze do výroby vánočních ozdobiček Ozdoba,“ uvedla k tomu PR manažerka Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Michaela Cápová.

Na programu press tripu byla nejdříve návštěva Podorlického skanzenu v Krňovicích, tradiční staročeská večeře, tedy česnečka a houbový kuba, výroba perličkových ozdobiček nebo pouštění svíček ve skořápce a rozkrajování jablek.

Druhý den se pak skupina novinářů přesunula do Podkrkonoší. Tady je mimo jiné čekala exkurze ve výrobě Hořických trubiček, kde si každý mohl zkusit trubičku stočit, návštěva pivovaru Jungberg, který sídlí v národní kulturní památce Pivovar Hořice, nebo prohlídka Hospitálu Kuks.

,,Moc děkuji za tento nevšední čas a nezapomenutelné zážitky,“ uvedla Katarzyna Kowalczyk, která pracuje pro web Onet.pl. ,,Skvělá organizace, zajímavý program. Moc jsem si press trip užil a těším se na další návštěvu Královéhradeckého kraje,“ doplnil Jakub Juszyński z oblíbeného blogu Tymrazem.pl.

Adventní press trip organizovala Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu ve spolupráci se Zahraniční zastoupením v Polsku, DMO Hradecko a DMO Podkrkonoší. Mezi účastníky byli zástupci regionálních polských rádií, Deníku Walbřich nebo webu Nasze Sudety.

Dosud zveřejněné mediální výstupy novinářů si můžete přečíst nebo poslechnout tady:

Czechy w adwentowej i świątecznej odsłonie (radioem.pl)

http://naszesudety.pl/adwentowe-tradycje-na-hradecku-(13-grudnia).html?fbclid=IwAR0pjGLGzmE4IFA8YKMFqXJMehn3mvskRyK3-Q9wfVaRx7-9pulA7ijtplw

Od bombek po upiorną św. Łucję. Świąteczne niezwykłości Kraju Hradeckiego – Podróże (onet.pl)

Hořické trubičky – czeski produkt regionalny z Hořic (tymrazem.pl)

Jak powstają bombki? Wizyta w wytwórni „Ozdoba“ (tymrazem.pl)