Sezónní cyklobusy opět vyjíždí! Letos mají nový vizuál

I v letošní letní sezóně vyjíždí v Královéhradeckém kraji oblíbené turistické autobusy s přepravou jízdních kol. Letos se návštěvníci mohou těšit na novinku v podobě jednotného vizuálu tištěných materiálů s jízdními řády.

Pro poznávání turisticky zajímavých koutů Orlických hor, Krkonoš, Kladského pomezí a Českého ráje mohou turisté už tradičně využívat linky cyklobusů. Na území Královéhradeckého kraje jezdí od 28. května do 30. září každou sobotu, neděli a o státních svátcích. Některé z linek jezdí v červenci a srpnu také v pracovní dny.

,,Letos poprvé se naše Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu ujala jednotného vizuálu cyklobusů v kraji, který byl dosud pod taktovkou jednotlivých turistických oblastí. Těšíme se na reakce návštěvníků, jak se jim vizuál a propagace cyklobusů líbí,“ řekl k tomu Martin Soukup, ředitel KHKCCR.

V Krkonoších se cyklobusy mohou zájemci svézt třeba až na Špindlerovu Boudu, do Pece pod Sněžkou nebo na Pomezní Boudy. V Kladském pomezí lze zase využít linku do sousedního Polska, konkrétně do cyklisty oblíbeného Karlówa. V Orlických horách se svezou na Šerlich, do Neratova nebo do Rokytnice v Orlických horách. V Českém ráji zavítají k Prachovským skalám, k Jinolickým rybníkům nebo na Hrubou Skálu.

 

Turistické autobusy přepravují turisty a cykloturisty autobusy s turistickým přívěsem a přizpůsobují trasy a časy spojů jejich poptávce. Jednotlivé cyklolinky je navíc možné kombinovat nejen mezi sebou, ale také spolu s vlakovými spoji. Využitím hromadné dopravy šetří návštěvníci nejen přírodu, ale také nebudou mít žádné starosti s parkováním svých aut.

Provoz cyklobusů v Královéhradeckém kraji financuje Krajský úřad KHK. Tištěné propagační materiály k provozu turistických autobusů s přepravou kol v jednotlivých oblastech jsou k vyzvednutí v turistických informačních centrech Královéhradeckého kraje. Kompletní jízdní řády pak turisté naleznou také na webu www.dopravakhk.cz nebo na webových stránkách jednotlivých oblastí.