Pod Bílou věž přijede Martin na bílém koni

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu se i letos zúčastní akce příjezd Martina na bílém koni pod Bílou věž na Velkém náměstí v Hradci Králové. Bude tu mít svůj stánek, na kterém bude mimo jiné nabízet zimní Turistické noviny z východních Čech.

V pátek 11. listopadu 2022 zaplní od 14. hodiny prostor u hradecké radnice mnoho stánků, které budou nabízet k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Martin, který tradičně symbolizuje přicházející zimní turistickou sezónu, přijede na svém koni v 16:30.

Program na pódiu určený pro všechny věkové generace odstartuje v 16:00 hod sborovým zpěvem. Letošním lákadlem bude koncert oblíbeného JH Big Bandu Hradec Králové. Pro děti bude možnost svézt se na bílém koni.

KHKCCR bude na svém stánku zájemcům rozdávat čerstvě vydané Turistické noviny z východních Čech pro zimní sezónu 2022/2023 plné novinek a inspirací na výlety. Kromě nich samozřejmě budou k dispozici i ostatní propagační tiskoviny, ochutnávka regionálních produktů a pro děti puzzle a kvízy. Za jejich správné vyplnění dostanou drobné propagační předměty jako balónky, bublifuky nebo frisbee.

Součástí akce bude také možnost od 14:00 do 20:00 navštívit za poloviční vstupné Bílou věž. V rámci doprovodného programu budou od 14:00 rovněž volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha, kde v průběhu odpoledne proběhnou koncerty žáků z hradeckých uměleckých škol. V 15:30 zahájí v katedrále koncert žáci ZUŠ Střezina v doprovodu varhan, na závěr programu od 17:30 vystoupí v Kapli sv. Klimenta děti ze ZUŠ Habrmanova.