Nejnavštěvovanějším cílem v kraji zůstal Safari Park

Agentura CzechTourism zveřejnila výsledky návštěvnosti turistických cílů v Česku za rok 2022. Na prvních třech místech se umístily pražské památky: Lanovka na Petřín, Pražský hrad a Zoologická zahrada. Z Královéhradeckého kraje zabodovala královédvorská zoo a to na 8. místě z celkových 50 pozic.

Do Safari Parku Dvůr Králové si v loňském roce našlo cestu téměř 670 tisíc návštěvníků. Na 18. místě se 400 tisíci turisty skončily Adršpašské skály na Broumovsku. Více turistických cílů z Královéhradeckého kraje se do padesátky nevešlo.

V žebříčku ryze královéhradeckých cílů skončila za Safari Parkem a skalním městem v Adršpachu na třetí pozici Stezka korunami stromů v Janských Lázních se 154 tisíci návštěvníky následovaná Prachovskými skalami (143 tisíc) a průchozím mostem do barokního areálu Kuks (139 tisíc).

Dle tematičnosti pak zabodoval Hrad a zámek Staré Hrady, když uzavřel se svojí návštěvností (128 tisíc lidí) desítku nejnavštěvovanějších hradů a zámků v tuzemsku. V desítce kategorie „pietní místa“ na 8. místa skončila Šporkova hrobka v Kuksu. Mezi rozhlednami se zase na třetím místě umístila ta na Velké Deštné (96 tisíc návštěvníků) a mezi vojenskými památkami Pevnost Josefov na čtvrtém, pevnost Dobrošov na pátém, pevnost Hanička na šestém a Muzeum války 1866 na Chlumu na devátém místě.

„Safari Park ve Dvoře je tradičně nejnavštěvovanějším turistickým cílem u nás v kraji. Navzdory loňské rekordní vysoké návštěvnosti však paradoxně klesl z předloňského 6. místa na 8. pozici,“ komentoval výsledky ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Martin Soukup. „Naopak do Adršpašských skal si loni oproti předloňsku našlo cestu o 170 tisíc turistů více,“ dodal Soukup.

Kompletní statistiky naleznete na webu agentury CzechTourism ZDE.