Lázeňské vouchery v Královéhradeckém kraji

Také v roce 2022 můžete čerpat výhodné slevové vouchery na lázeňské pobyty a procedury. Poskytovatelé lázeňských pobytů poskytují svým klientům slevy až do výše 2000 korun. Podmínkou pro čerpání voucheru je, že si klient starší 18 let zaplatí 6 po sobě jdoucích nocí a 5 libovolných procedur. V Královéhradeckém kraji podporují tyto vouchery Státní léčebné lázně Janské Lázně a Lázně Velichovky.

V loňském roce čerpali klienti slevy na základě dotačního titulu COVID-Lázně Ministerstva pro místní rozvoj na podporu lázeňských pobytů. Tato dotace ale pro letošek nebyla vyhlášená, proto se iniciativy ujal Svaz léčebných lázní ČR spolu se Sdružením lázeňských míst. Do projektu je zapojeno téměř 60 poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče. Na první kvartál roku 2022 společně nabízí téměř 30 tisíc voucherů v celkové hodnotě přes 55 miliónů korun.

Vouchery si můžete stahovat z cestovatelského portálu Kudy z nudy, jehož provozovatelem je státní agentura CzechTourism. Portál Kudy z nudy se osvědčil, loni dokonce zaznamenal historicky rekordní návštěvnost 21,6 milionu návštěv. Od července do prosince si odtud lidé stáhli celkem 364 tisíc státních lázeňských voucherů v hodnotě 4000 korun.  Za 18 měsíců fungování programu COVID-Lázně bylo celkem uplatněno a proplaceno (bez lednových žádostí) 109 550 voucherů v hodnotě 438 milionů korun.