Press trip pro litevské a lotyšské novináře

Na přelomu července a srpna loňského roku zavítali do Královéhradeckého kraje litevští a lotyšští novináři. Během 5denního press tripu navštívila skupinka šesti novinářů řadu významných pamětihodností a zajímavých míst Hradecka, Podkrkonoší, Kladského pomezí, Orlických hor a Podorlicka.

Kromě Hradce Králové obdivovali Litevci a Lotyši zámky na Orlici, konkrétně Doudleby, Kostelec a Častolovice, Třebechovické muzeum betlémů s unikátním Proboštovým betlémem nebo Podorlický skanzen Krňovice, který je jediným muzeem tohoto tipu na území kraje. Zavítali také do opravené pevnosti Dobrošov, do Adventure parku a Ateliéru zvonaře a hrnčířky v Deštném v Orlických horách a prohlédli si Neratov s ikonickým kostelem.

Novináři vydali na svých sociálních sítích o Královéhradeckém kraji na dvě desítky příspěvků, dále publikovali články na svých blozích a v lotyšském týdeníku Sestdiena s nákladem 73 tisíc výtisků navíc vyšla v říjnu 4stránková reportáž.

Na Facebooku blogu Sapņu medniece byly publikovány například tyto příspěvky s dosahem 22 400, resp. 16 800 uživatelů.

https://www.facebook.com/sapnumedniece/posts/1492442361132127

https://www.facebook.com/sapnumedniece/posts/1491687851207578

Press trip iniciovala varšavská pobočka agentury CzechTourism a na jeho konání se finančně a organizačně spolupodílela Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s. Do organizace části výletu v TO Orlické hory a Podorlicko se zapojila destinační společnost Orlické hory a Podorlicko.

LT a LV press trip, Safari Park DK
LT a LV press trip, zámek Doudleby nad Orlicí