Kulatý stůl k venkovské turistice

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu se zúčastnila jednání u kulatého stolu v Praze se zástupci CzechTourism, Svazu venkovské turistiky a dalších krajských destinačních společností. Tématem byla právě venkovská turistika.

Venkovská turistika je velký a neprávem opomíjený segment cestovního ruchu, který má velký potenciál pro všechny skupiny turistů – od rodin s dětmi počínaje až po seniory.

Během jednání u kulatého stolu byla navázána užší spolupráce se Svazem venkovské turistiky. ,,Věříme v širokou spolupráci. Královéhradecký kraj má velice pestrou nabídku ubytování v této oblasti od farem a venkovského ubytování až po maringotky a chatky v přírodě či glamping.  Je škoda toto nechat usnout na vavřínech a dále nerozvíjet,“ uvedla k tomu Petra Bednářová, která se jednání za KHK CCR v Praze zúčastnila.

V současné době a v časech, které nás čekají, to nebude pro nikoho jednoduché. Výjimkou nebudou ani ubytovatelé v cestovním ruchu. Toto setkání proto bylo vyvoláno s cílem zamyslet se nad pomocí mířenou ubytovatelům ve venkovské turistice, za účelem nalezení řešení, jak čelit nadcházející krizi, aby do budoucna neuzavíralo toto odvětví své ubytovací zařízení, ale naopak se zviditelnilo a lidé mimo jiné znali projekt Prázdniny na venkově.

Tento projekt má Čechy inspirovat k trávení dovolené na venkově, kde si odpočinou. Prázdniny na venkově totiž nejsou jen statky, farmy, venkovské chalupy a usedlosti, ale především kvalitní ubytování, dobré jídlo a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.