Location tour po film-friendly lokacích

East Bohemia Film Office (EBFO) ve spolupráci s Czech Film Commission (CFC) uspořádala po dvouleté pauze location tour po Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Během dvou dnů poznali lokační manažeři, producenti a zástupci CFC zajímavá, ne tolik známá, ale především film-friendly lokace v obou krajích. Součástí skupinky byl i fotograf Viktor Mácha, který všechna místa fotil do databáze lokací.

V Hradci Králové filmaře zaujala před rokem dokončená budova HHQ ČSOB i Vazební věznice. V Žacléři si pak prohlédli Hornický skanzen, bývalou hornickou kolonii a také opuštěnou budovu bývalé věznice. Cestou zpět do Hradce Králové proběhla ještě zastávka v České Skalici, konkrétně ve vile Čerych, kterou je provedl filmový a televizní producent Jaroslav Bouček. Ten se totiž aktuálně angažuje v opravě vily, spolu s Eliškou Kaplicky zde chtějí vybudovat Kaplicky Creative Centre. Zakončení prvního dne location tour proběhlo během večeře v Pivovaru Beránek ve Stěžerech.

,,Do programu location tour jsem se snažila zařadit lokace, po kterých je mezi filmaři aktuálně největší poptávka. Vzhledem k charakterům filmů je proto nejvíce zajímají staré industriální objekty, bývalé věznice nebo nemocnice, zkrátka zajímavé prázdné budovy. Podle mě je ale nejvíce nadchnula Vazební věznice – a to především díky vstřícnosti jejího vedení i dostupnými prostory pro natáčení,“ uvedla k tomu Michaela Cápová, která má EBFO z krajské centrály na starosti.

Druhý den location tour se filmařům představil Pardubický kraj. Nejdříve tedy navštívili Dům hudby v Pardubicích, ve kterém sídlí mimo jiné Konzervatoř Pardubice, pak přejeli do pohádkového zámku ve Slatiňanech a dále byl na programu Mlýn Skály na řece Chrudimce. Proběhla také zastávka v Autokempinku Konopáč v Heřmanově Městci a na Radnici a Krajském úřadě v Pardubicích.

East Bohemia Film Office je neziskovou regionální filmovou kanceláří založenou na základě spolupráce Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu a Destinační společnosti Východní Čechy. Úkolem kanceláře je působit jako kontaktní místo pro nejrůznější audiovizuální společnosti, které se zabývají produkcí filmů, televizních pořadů, reklamních a hudebních spotů a dalších audiovizuálních děl ve východních Čechách.