Královéhradecký kraj v česko-americké televizi

Kabelová Czech-American TV, kterou založil rodák z Moravy, se ve svém posledním díle zaměřila na Královéhradecký kraj. Američtí diváci nahlédli nejenom do Hradce Králové a hospitálu Kuks, ale také se seznámili s Adršpašsko-teplickými skalami nebo pavlišovským řízkem, tradičním receptem z Náchodska.

CATV – Velké náměstí HK

John Honner propaguje svoji domovinu z Floridy už od roku 2003. Na své kabelové televizi vysílá cestopisné pořady z České republiky a jejích regionů, které jsou ale k vidění také na internetových stránkách www.catvusa.com. Dnes televizi sleduje průměrně 2,6 milionů diváků v USA a další desítky tisíc na internetu.

John Honner Česko pravidelně navštěvuje, naposledy tu byl v listopadu. V Hradci Králové spolupracuje řadu let s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje i Univerzitou Hradec Králové. „Její studenti oboru cestovního ruchu naší televizi pomáhají při tvorbě obsahu pro jednotlivá vysílání a dalších materiálů pro web a sociální sítě,“ uvedl Honner.

Na webu www.catvusa.com se američtí turisté dozví spoustu informací o jednotlivých regionech v České republice, o české historii, tradicích i festivalech, ale také tu najdou recepty na tradiční pokrmy.

Před pandemií koronaviru jezdilo do České republiky zhruba půl milionu Američanů ročně. V roce 2018 to bylo konkrétně 555 tisíc turistů z USA, což představovalo 5,2 % ze všech zahraničních turistů. Podle neúplných statistik CzechTourism za 1.-3. čtvrtletí roku 2021 (https://tourdata.cz/data/zahranicni-hoste-dle-zemi/) pak navštívilo Česko 44 882 Američanů, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních – hotelech a penzionech (pozn. statistiky nezahrnují třeba Airbnb, přenocování u přátel a příbuzných atd.).

CATV – J.K.Tyl HK