Krajská centrála cestovního ruchu vyrazila poprvé do zahraničí!

Poslední květnovou sobotu vyrazila Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu na svou první akci v zahraničí. Jednalo se o České dny v polské Wroclawi, které hostilo tamní dostihové závodiště.

„Jednalo se o první zahraniční akci, které jsme se účastnili. Díky tamnímu zahraničnímu zastoupení byla akce navíc kvalitně prezentována v médiích a navštívili ji nejen lidé z okolí Wroclawi, ale třeba také zástupci zdejšího velvyslanectví“, zhodnotila akci Petra Bednářová, jež centrálu prezentovala.

Ti byli potěšeni množstvím materiálů, které centrála na svém pultíku vystavovala a jež byly v polském, případně v anglickém jazyce. Tuto připravenost na polské turisty velice ocenili.  Že je o náš kraj ze strany polských turistů zájem bylo vidět po celou dobu akce, a to i přesto, že skrz chvilkovou nepřízeň počasí nedorazilo očekávaných 10 000 diváků.

Anna Chvátalová k zájmu o stánek krajské centrály dodává: „Polští návštěvníci se nejvíce zajímali o krajskou mapu a tipy na výlety v česko-polském příhraničí. Dětem se poté velice líbilo naše památkové puzzle, za jehož složení si mohly vybrat některý z našich dárkových předmětů. Největší oblibě se těšil bublifuk a skládací frisbee.“

Společně s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu přijeli polské turisty lákat také Adršpašsko-teplické skály, které představovaly svůj rezervační systém na vstupné do skal a parkovací místo, a destinační společnost Hradecko, jež kromě typických turistických cílů prezentovala také dětského maskota zdejší oblasti, lvíčka Gustíka, se kterým mohou poznávat krásy Hradce Králové a Hradecka i ti nejmenší.

Ještě jednou děkujeme zahraničnímu zastoupení v Polsku, jmenovitě paní Ivaně Bílkové, za perfektní organizaci a příjemně strávený den ve společnosti milých polských návštěvníků.