Hradec Králové ve znamení rodiny

V Hradci Králové se uskutečnila oblíbená akce ve znamení rodiny s bohatým doprovodným programem. V Žižkových sadech na Dnech pro rodinu nechyběla ani Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu!

Dny pro rodinu mají v Hradci Králové dlouholetou tradici, letos se jednalo už o 13. ročník. Pořádá je DMO Hradecko spolu s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Jedná se o akci, která podporuje mezigenerační setkávání a společné trávení volného času.

Součástí bohatého programu během krásné slunečné neděle byla prezentace subjektů ze sociální oblasti, cestovního ruchu i kultury. Pro děti bylo připraveno mnoho aktivity, ať už razítkovací soutěž s 10 stanovišti, nebo turistický vláček, který jezdil centrem Hradce Králové. Na hlavním pódiu se pak střídaly taneční vystoupení, hudební kapely, divadelní představení, kouzelník i dětská diskotéka.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu na svém stánku kromě tištěných propagačních materiálů nabízela dětem i možnost vysoutěžit si odměnu. Ve vědomostním kvízu měly správně pospojovat významné turistické atraktivity Královéhradeckého kraje. Za svoje znalosti si děti mohly odnést nafukovací balónek, frisbee nebo bublifuk. Pro jejich rodiče byla připravená trochu těžší verze, kdy měli atraktivity pojmenovat.

Dny pro rodinu se letos uskuteční napříč krajem ve všech okresních městech. Těm hradeckým předcházely Dny pro rodinu v Trutnově, následovat budou ještě 22. května dny v Rychnově nad Kněžnou, 11. června v Náchodě a 12. června v Jičíně.