Den Evropy

Symbolicky 9. května, tedy v den, kdy v roce 1950 francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě, proběhl v Hradci Králové první ročník Dne Evropy.

Dne Evropy je každoroční oslavou míru a jednoty a letos byl v areálu krajského úřadu i dnem zaměřeným na poznávání evropských hodnot pro studenty a veřejnost. Součástí programu byly různé přednášky a besedy a také komentovaná prohlídky města, Terminálu městské hromadné dopravy a Infocentra Hučák.

Na Pivovarském náměstí se na svých stáncích prezentovaly významné instituce, například Dům zahraniční spolupráce (DZS), město Hradec Králové, DofE Česká republika, Univerzita Hradec Králové, Eurocentrum Hradec Králové nebo EURES.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu na svém stánku kromě tištěných propagačních materiálů nabízela zájemcům také možnost vysoutěžit si odměnu. Ve vědomostním kvízu měli správně pojmenovat významné turistické atraktivity Královéhradeckého kraje. Svoje znalosti si vyzkoušelo na 40 návštěvníků, mezi nimi i pan hejtman Martin Červíček.