Cestovní ruch se přibližuje předkovidovým číslům

Letos se v porovnání s loňským 2. čtvrtletím zvýšil počet příjezdů do České republiky a počet přenocování. Tyto údaje se optimisticky blíží číslům z doby před vypuknutím celosvětové pandemie covid-19. Královéhradecký kraj mezi kraji obsadil v počtu příjezdů 4. místo!

Do Česka přijelo ve druhém čtvrtletí roku 2022 3,3krát více turistů než v roce 2021. Vzrostl i počet přenocování a to 2,9krát. Vyplývá to z informací Institutu Turismu, které na základě vydaných dat Českého statistického úřadu publikoval web www.tourdata.cz.

Nejvíce turistů tradičně přijelo do Prahy (1,6 milionu hostů), následoval Jihomoravský kraj (533 tisíc cestovatelů), Jihočeský kraj (351 tisíc návštěvníků) a Královéhradecký kraj (320 642 návštěvníků). V Praze tvořili cizinci 73 % ubytovaných, ovšem v ostatních krajích převažovala domácí klientela.

Ze zahraničních turistů přijelo do Česka nejvíce těch z Německa (521 tisíc příjezdů). Pomyslnou druhou příčku obsadili Slováci (229 tisíc), třetí byli Poláci (165 tisíc příjezdů) a na 4. místě skončili turisté z USA (103 tisíc). Oproti předkovidové době přijelo do Česka méně návštěvníků z asijských států a také z Ruska.