Bezbariérový Hradec Králové

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu spolupracovala na natočení bezbariérového propagačního videa pro hudební festival Rock for People, který se konal v červnu 2022 v Hradci Králové. Hlavní protagonistkou byla paní Jančíkovou z České asociace paraplegiků (CZEPA).

Video bylo natáčeno v interiérech i exteriérech Hradce Králové, které jsou vhodné pro vozíčkáře. Cílem videa bylo zbořit mýty o tom, že lidé na vozíku nemohou cestovat. Pravdou je, že tito lidé cestovat chtějí, a navíc jsou moc rádi za praktické informace o tom, kam mohou bez problémů přijet a kterým místům se naopak vyhnout. Toto video by mělo posloužit jako návod, jak se zbavit předsudků a umožnit hendikepovaným se volně pohybovat.

Na základě vytvoření tohoto videa se KHK CCR rozhodla touto problematikou podrobněji zabývat. Projektová koordinátorka Petra Bednářová navázala užší kontakt s CZEPA stejně jako s agenturou CzechTourism, konkrétně s experience manažerkou pro bezbariérový cestovní ruch Evou Šetkovou.

,,Jsme si vědomi, že má bezbariérový cestovní ruch v Česku velký potenciál. Nedostatky má tato oblast v samotném Hradci Králové i v celém Královéhradeckém kraji. Rádi bychom proto v příštím roce vytvořili novou brožuru pro hendikepované turisty, ve které by našli tipy na zaručeně bezbariérové výlety,“ uvedla Petra Bednářová.

Video, které zachycuje projížďku turistiky na vozíku Hradcem Králové, si můžete pustit ZDE.