Dožínky v Hradci Králové

Zveme vás na 18. ročník oblíbených Dožínek Královéhradeckého kraje, který pořádá Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje! Akce se uskuteční od 16. do 17. září a Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu bude u toho.

Dožínky se konají v Šimkových sadech v centru Hradce Králové. V pátek proběhne Den propagace zemědělství pro žáky MŠ a ZŠ, kdy děti budou moci zábavnou formou získat vědomosti o pěstování rostlin, chovu hospodářských zvířat a ochraně přírody. Nebude chybět ani možnost osahat si nejnovější zemědělskou techniku.

Na sobotu si pořadatelé připravili bohatou zábavu – ukázky zemědělské techniky, hudební koncerty a především spousta dobrého jídla a pití od místních producentů. Na šancích se pak budou odehrávat ukázky dravců i vozatajství, nebude chybět ani populární králičí hop a horse show. Nejmenší návštěvníci se budou moct zblízka podívat na hospodářská zvířata.

Centrála na svém stánku bude kromě propagačních tiskovin kraje nabízet také možnost vysoutěžit si drobné odměny. Bude totiž jedním ze stanovišť v rámci dětského programu, který je naplánovaný v sobotu od 9:00 do 17:00. Do soutěže mohou děti použít stejnou hrací kartu jako v loňském roce.