Polští novináři navštívili Broumovsko a Kladské pomezí

Do Královéhradeckého kraje zavítala skupinka polských novinářů. Během 3denního nabitého programu navštívili turistická místa na Broumovsku a v Kladském pomezí.

Novinářský press trip v posledním březnovém týdnu zorganizovala Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Polsku. Pozvání využilo 7 novinářů z polských médií – ať už zpravodajských webů, agentur nebo rádií.

Skupinka sedmi polských novinářů stojí v kroužku v návštěvnickém centru Adršpašských skal a poslouchá vedoucí informačního centra, která jim povídá o rezervačním systému na vstupné a parkovné.

Hned na úvod novináři nemohli vynechat Adršpašské skály s jejich komentovanou prohlídkou a detailními informacemi k rezervačním systému pro online nákup vstupenek do skal a parkovného. Na programu bylo také Muzeum papírových modelů a Muzeum stavebnice MERKUR v Polici nad Metují, Centrum Walzel, broumovská Farma Wenet, Groshoff Golf Club a samozřejmě Klášter Broumov. Návštěvu Broumova pak zakončila prezentace „Broumov 2028“ věnovaná kandidatuře města v boji o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028.

Na území Kladského pomezí byla pro novináře připravená prohlídka Zámku Náchod nebo exkurze v rodinné firmě Mýdla Amálka. V Malých lázní Běloves polští žurnalisté ochutnali minerální vodu IDA a v Bakovském pivovaru zase místní piva. Dále je doslova okouzlily zámecké zahrady v Novém Městě nad Metují s ikonickým mostem Dušana Jurkoviče i zdejší expozice hodinek PRIM.

Právě návštěvu ne tolik známých turistických cílů novináři velice ocenili. Farma Wenet, pivovar Bakov i Mýdlárna Amálka mají podle nich svoji specifickou atmosféru a návštěvníkům mají co nabídnout.

Kacper Komaiszko z mediální skupiny Polska Press ocenil profesionalitu organizátorů, průvodců i překladatelky. „V Čechách jsem poprvé, už ale vím, že se sem budu muset vrátit. Viděli jsme skvělá místa, přičemž každé z těchto míst vytvořili lidé, kteří se ukázali jako super milí, pohostinní a vášniví,“ uvedl Komaiszko.

Část polských novinářů stojí u pivního tanku v rámci exkurze. Součástí byla i ochutnávka místního piva.