Ocenění pro nadšené památkáře

Znáte někoho, kdo se dobrovolně a zcela nezištně stará o památky v Královéhradeckém kraji? Někoho, bez jehož nadšení by řada památek patrně zchátrala? Nominujte svého favorita a třeba získá Cenu památkové péče od Rady KHK za příkladnou obnovu našeho architektonického dědictví.

Oddělení Památkové péče bude tuto cenu, kterou chce ocenit všechny nadšené dobrovolníky starající se o památky v kraji, udělovat již podruhé. Nominovat se může sám dobrovolník, nebo ho může přihlásit i vy, a to až do 28. února 2022.

Více informací o ceně najdete na Cena | Královéhradecký kraj (kr-kralovehradecky.cz) nebo na Facebooku Prokreativitu – podpora kultury v Královéhradeckém kraji | Facebook.

V roce 2020 získala tuto cenu za obnovu roubené, 250 let staré chalupy čp. 18 ve Velké Úpě II v Peci pod Sněžnou Eva Kočová. Dále si ocenění odnesl Spolek pro záchranu kaple sv. Jana Nepomuckého v Novém Městě nad Metují a Jaroslav Balcar za pomoc při záchraně, obnově a propagaci státního hradu Vízmburk u Červeného Kostelce.

Staveni Kocova