Netradiční a zážitkové ubytování

Chcete se vyspat na medu, vykoupat se v litinovém hrnci nebo si užít luxusní kempování? To všechno můžete zažít v Královéhradeckém kraji. „Takto začíná nový článek v časopisu Marianne, který vyšel 23.3.2023 a my bychom v něm rádi lidem ukázali jiné možnosti trávení dovolené nebo třeba jen prodlouženého víkendu,“ vysvětluje Petra Bednářová z krajské centrály cestovního ruchu.

Účelem článku je poukázat na nově se rozvíjející odvětví ubytování, které se může pro někoho zdát netradiční či dokonce nemožné, jednoznačně však zážitkové. Dnes už je možné se luxusně vyspat třeba na posedu, kde vám nebude chybět komfort koupelny či toalety nebo na zámku, kde se můžete cítit jako princezna, když vám přinesou snídani do postele, jak to dělávají například v Novém Městě nad Metují.

Zámecký pokoj v zámku Potštejn

Další možností, jak si užít víkend a zapomenout na civilizaci je navštívení soukromého wellness v Podkrkonoší v Yurt Glamping Čihadlo, kde se můžete naložit do obrovské litinové vany plné horké bylinkové koupele s výhledem na pasoucí se koně nebo lamy alpaky. K snídani si můžete objednat snídaňový koš s překvapením a po koupeli se kochat více jak 40 druhy bylinek, které obklopují okolí jurty.

Další tipy na netradiční a zážitkové ubytování naleznete na portálu hkregion.cz v nově zřízené sekci „Netradiční a zážitkové ubytování“.