Neobjevené skvosty Královéhradeckého kraje

Agentura CzechTourism tradičně před letními prázdninami spustila svoji kampaň „Neobjevené skvosty“. Za Královéhradecký kraj byl letos nominovaný Klášter Broumov, pevnostní město Josefov a rozhledna na Feistově kopci v Orlických horách.

Benediktinský klášter Broumov, autor: Ondřej Littera
Pevnost Josefov, autor: Tomáš Vojtíšek
Feistův kopec, autor: Rostislav Bartoň

Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism každoročně zveřejňuje 42 tipů na návštěvu jedinečných, ale návštěvníky mnohdy opomíjených míst, které si zaslouží větší pozornost cestovatelů nejen v nadcházející turistické sezóně. Každý ze 14 krajů České republiky nominuje tři zástupce.

,,V CzechTourismu spolu s kolegy z destinačního managementu v regionech usilujeme o rovnoměrné rozložení cestovního ruchu po celé České republice tak, aby si každý přišel na své a lidé se nemuseli na pěkných místech tlačit,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

Nominované skvosty musely splňovat kritérium relativně nízké návštěvnosti, přitom se ale muselo jednat o atraktivity, které mají turistům co nabídnout, mají dobrou infrastrukturu a jsou na nápor turistů, v ideálním případě jejich dvakrát až třikrát vyšší návštěvnost, připravené.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu se kampaň CzechTourismu rozhodla podpořit. Na zastávkách městské hromadné dopravy v Hradci Králové proto budou v srpnu k vidění CLV plakáty ve třech verzích, další budou u eskalátorů v pražském metru a také ve vozech metra linky C.

Z ostatních krajů jsou mezi neobjevenými skvosty například hrady a zámky Ctěnice, Manětín, Velké Meziříčí, Rychmburk, Tovačov, Bruntál, Strakonice nebo Bystřice pod Hostýnem. Doplňuje je třeba Hamousův statek ve Zbečně, Návštěvnické centrum Thun v Nové roli či Kostel svatého Floriana v Krásném Březně. Také Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou či Památník bratří Mrštíků v Divákách.

Seznam Neobjevených skvostů za celou republiku je zde:

https://bit.ly/NeobjevenéskvostyKHK

Neobjevené skvosty Broumov
Neobjevené skvosty Josefov
Neobjevené skvosty Feistův kopec