Královéhradecký kraj je nejnavštěvovanějším českým regionem

Nejnavštěvovanějším českým mimopražským regionem byl v prvních třech měsících letošního roku Královéhradecký kraj. V kraji se od ledna do března ubytovalo bezmála 350 tisíc hostů, což bylo dvacetkrát více než vloni. Největší podíl tvořili návštěvníci ze zahraničí, především Němci a Poláci. Průměrně turisté strávili při návštěvě Královéhradeckého kraje 3,7 noci, což jej také řadí na špici českých regionů. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu a agentury CzechTourism.

„Náš kraj patří především během zimy tradičně mezi nejoblíbenější české turistické destinace. Pochopitelně nejvíce láká nabídka krkonošských horských středisek či Orlické hory. I proto dlouhodobě aktivity aktérů v oblasti cestovního ruchu podporujeme. Od roku 2014 jsme například na výrobu bílé stopy pro běžkaře rozdělili celkem 12 milionů korun. Na příští rok opět chystáme přispět na tyto účely bezmála 2 miliony korun,“ uvedla Martina Berdychová, náměstkyně královéhradeckého hejtmana, která mimo jiné zodpovídá za oblast cestovního ruchu.

Více hostů se ubytovalo od letošního ledna do března pouze v Praze. „I to potvrzuje, že oblast cestovního ruchu, jeden z nejpostiženějších segmentů českého hospodářství, se postupně vrací k normálnímu životu. Věříme, že se tento trend potvrdí i během letní sezony, ve které má náš kraj ve všech svých destinačních oblastech co nabídnout,“ řekl ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Martin Soukup.

Třetinu zahraničních klientů hromadných ubytovacích zařízení v kraji tvořili během zimy Němci, následovali Poláci, Slováci, Dánové a Holanďané.