Závěrečná koordinační schůzka projektu Česko-polská Hřebenovka

V polské Nowé Rudě proběhlo poslední koordinační setkání partnerů projektu „Česko-polská Hřebenovka – východní část“. Jednání, jehož součástí bylo i symbolické zasazení stromů, se zúčastnila i Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

,,Během jednání jsme se seznámili s jednou z posledních aktivit – s online marketingovou kampaní vedoucího partnera a polského partnera Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkej. Také jsme se dozvěděli o spuštění polské aplikace dálkové trasy Česko-polská Hřebenovka, která bude určitě přínosná i pro české turisty,“ uvedla k tomu Lenka Skrbková, projektová manažerka centrály.

V Nowé Rudě došlo také k vyhodnocení celého projektu, jehož realizace probíhala od 1. dubna 2018 do 31. října 2021. ,,V závěru setkání jsme si prohlédli nově zrekonstruovaný park, který byl poslední investicí. Každý z partnerů projektu zde symbolicky vysadil jeden strom,“ dodala Skrbková.

Vedoucí partner: Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis

Partneři: Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Liberecký kraj, Sdružení Neratov, z.s., obec Deštné v Orlických horách, obec Olešnice v Orlických horách, městys Nový Hrádek, obec Vysoká Srbská, Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkej, Powiat Kłodzki, Gmina Międzylesie, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Duszniki-Zdrój, Gmina Radków, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda