Den seniorů měl velký ohlas

Letošní 13. ročník Dne seniorů na Pivovarském náměstí v Hradci Králové se opět vydařil. Počasí přálo a účast návštěvníků byla téměř rekordní. Jak by ne, na seniory, a nejen na ně, čekal nabytý program plný koncertů, tanečních vystoupení, a dokonce módní přehlídky. S nabídkou tipů, jak trávit volný čas nechyběla ani Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

Standardní nabídku cestovních materiálů centrála přizpůsobila tak, aby více odpovídala potřebám starších turistů. „Největší zájem byl o dvě novinky na našem stánku, a to o mapu rozhledem, která byla naprostým trhákem. Během dvou hodin bylo rozebráno přes 200 kusů těchto map. Druhá publikace zase nabízela tipy na výlety pro rodiny s dětmi z celého kraje. V publikaci turisté najdou nejen tipy na výlety, ale také omalovánky pro děti, křížovku či naše nové devatero odpovědného cestování. Obě publikace jsou v novém grafickém vizuálu, a tak se návštěvníkům moc líbily,“ říká Petra Bednářová z centrály cestovního ruchu.

„Pro někoho je to možná nečekané, ale veliká poptávka byla také po cyklomateriálech. Senioři jsou početná skupina, na kterou v rámci cestovního ruchu nesmíme zapomínat ani s pohybovými aktivitami,“ sdělila Anna Nováková.

Celé odpoledne probíhalo v přátelská a milé atmosféře, za což děkujeme Královéhradeckému kraji, který tuto akci uspořádal.