Proběhl 2. ročník Festivalu regionálních produktů

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu propagovala náš kraj na Festivalu regionálních produktů v Hradci Králové. Jednalo se o druhý ročník akce, které se zúčastnil i hejtman Martin Červíček. Akce se od rána těšila velké účasti, bohužel odpoledne Šimkovy sady zkropil déšť, který návštěvníky vyhnal.

Centrála cestovního ruchu na svém stánku nabízela propagační materiály o kraji i jednotlivých turistických oblastech. ,,Velký zájem byl o cyklobusové materiály – jak o zbrusu nový celokrajský materiál, tak o ty oblastní. Návštěvníci si také hojně brali Turistické noviny z východních Čech i turistické noviny Broumovska, Krkonoš a Českého ráje,“ uvedla Anna Chvátalová, manažerka kongresové turistiky.

S ohledem na program festivalu se ho zúčastnilo hodně dětí. ,,Děti nám vyplňovaly kvíz, ve kterém spojovaly fotky atraktivit Královéhradeckého kraje s jejich obrázky, nebo skládaly puzzle. Za to dostávaly frisbee, bublifuky, balónky, pastelky nebo voskovky. Doufáme, že si díky této aktivitě děti zapamatovaly alespoň nějaké turistické atraktivity v našem kraji,“ doplnila za centrálu Petra Bednářová.

Festival pořádal Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou sítí MAS a Regionální potravinou Královéhradeckého kraje. Na programu bylo vyhlášení soutěže Regionální potravina KHK, divadelní představení pro děti, kouzelnické vystoupení, ukázka dravců a hudební vystoupení.

Festival regionálních produktů, autor: KHK
Festival regionálních produktů, autor: KHK