Bezpečné nábřeží doprovázel velký zájem

V Hradci Králové proběhl další ročník oblíbené akce složek integrovaného záchranného systému Bezpečné nábřeží. Akce i přes nepřízeň počasí přilákala mnoho návštěvníků, dopoledne především žáky základních škol.

4. ročník osvětové akce pořádal Královéhradecký kraj ve spolupráci se složkami IZS. Jejím hlavním cílem a úkolem bylo ukázat veřejnosti techniku a práci záchranných a bezpečnostních složek.

Dopoledne, kdy ještě panovalo slunečné počasí, akci ovládly především třídy ze základních škol. Děti se mohly zapojit do razítkovací soutěže, kdy za návštěvu jednotlivých stanovišť/ stánků obdržely razítko a za všechna si pak mohly vyzvednout na stánku Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu malou odměnu – placku.

,,Kromě toho, že jsme vydávaly placky, jsme pro děti měly už tradičně připravené kvízy na poznávání atraktivit Královéhradeckého kraje nebo puzzle s významnými památkami KHK. Zájem dětí byl především dopoledne obrovský! Nejvíce si za odměnu rozebíraly nafukovací balónky, bublifuky a frisbee,“ uvedla Lenka Skrbková z KHKCCR.

Odpoledne bohužel Bezpečné nábřeží poznamenal prudký déšť. Program byl kvůli tomu zkrácen, všechny podstatné ukázky, včetně společné ukázky IZS, ale proběhly. Část návštěvníků si i přesto našla na Smetanovo a Eliščino nábřeží cestu zpátky v pozdějších odpolední hodinách.