Únikové hry v Kuksu trhají rekordy

Únikové hry při TIC Kuks se v letošní turistické sezóně těší mimořádnému zájmu. V půlce sezóny 2023 si je zahrál téměř stejný počet zájemců jako za celý rok 2022.

V letošním roce se únikovým hrám, které provozuje Turistické informační centrum Kuks, mimořádně daří. „Do konce července jich bylo odehráno 231, přičemž za celý loňský rok 244. Navíc hned dvakrát se podařilo překonat rekord v počtu odehraných her za měsíc – nejprve 61 skupin v červnu a následně 66 v červenci,“ uvedl Dominik Haž z TIC v Kuksu.

Podle Dominika Haže má na rekordních číslech velkou zásluhu především venkovní hra Šálení smrtky a spolupráce se Slevomatem, která se velmi osvědčila. „Počet prodaných poukazů přes tento portál stále roste,“ doplnil Haž, který má únikové hry na starosti.

Turistické informační centrum v Kuksu provozuje tři únikové hry. Nejstarší je klasická vnitřní hra Šporkova skrýš zaměřená na hledání ztracené knihy ze sbírky hraběte F. A. Šporka. Tu následovala venkovní hra Šálení smrtky s cílem vypátrat kukský poklad, a to v celém barokním areálu. Jako poslední byla vytvořená rodinná venkovní hra Kukská kletba určená ideálně pro rodiny s dětmi od 10 do 12 let, která se odehrává v bylinkové zahradě hospitálu. Děti při ní sbírají ingredience do kouzelného lektvaru.