Infoshop na Štěrbově vile nabízí informace i suvenýry pro turisty

Nový infoshop destinační společnosti (DMO) Podkrkonoší je od prvního květnového víkendu otevřený na Štěrbově vile u přehrady Les Království. Turisté zde najdou propagační materiály z Podkrkonoší, suvenýry a regionální produkty. Je zde také počítač pro vyhledání informací. Infoshop je otevřený od pátku do neděle, o letních prázdninách bude v provozu každý den.

Vznikl v prostorách, kde do loňského roku působila pobočka městského informačního centra Dvora Králové nad Labem. „Vnímáme, že přehrada Les Království je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v regionu a vnímáme také potřebu informovat turisty, kteří sem dorazí, o dalších zajímavých místech v Podkrkonoší,“ vysvětlil manažer DMO Podkrkonoší Dominik Lukaštík.

Polička v info shopu, kde jsou letáky a turistické razítka.

V infoshopu jsou tiskové materiály představující atraktivní místa, památky a výlety v podhůří Krkonoš i v dalších lokalitách Královéhradeckého kraje, mapy, turistická razítka a drobné suvenýry. K dispozici je počítač, kde si zájemci mohou dohledat potřebné informace nebo dopravní spoje. „Postupně přibývají produkty regionálních výrobců, jako jsou čokolády, mýdla a podobně,“ doplnil manažer destinační společnosti.

Infoshop se poprvé otevřel první květnovou sobotu při slavnostním zahájení turistické sezony v Podkrkonoší na Štěrbově vile. „V květnu, červnu a v září bude v provozu vždy od pátku do neděle, v červenci a srpnu každý den,“ uvedl majitel Štěrbovy vily Michal Karadzos. Infoshop je v závěrečné fázi certifikace, po dokončení procesu z něj bude regulérní informační centrum.

Info shop vyfocen z venčí. Je součástí budovy Štěrbovy vily, vstupní dveře jsou dvoukřídlé a prosklené. Před budovou je stojan s otevírací dobou.