Web Turistický portál KHK má nový kabát!

Souběžně se zahájením letní turistické sezóny proběhl redesign webu Turistický portál Královéhradeckého kraje. Na první pohled nejvýraznější změnou je přechod na zelenou barvu, která má evokovat, že se Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu začíná ubírat směrem udržitelného cestovního ruchu a společensky odpovědné destinace.

,,Naším cílem bylo dát webu modernější kabát. Uživatelsky nepříjemná videa, která se zobrazovala na homepage, jsme vyměnili za statické fotky. Došlo také k uhlazení a zpřehlednění webu. Zvýraznili jsme kalendář akcí, na který uživatelé hojně klikají, a aktuality. Doufáme, že náš web je pro uživatele nyní mnohem přívětivější,“ řekl k tomu ředitel centrály Martin Soukup.

Turistický portál Královéhradeckého kraje navštěvuje v sezóně průměrně 3 tisíce uživatelů. Z 57 % se jedná o ženy ve věku 35-54 let. 80 % návštěvníků webu pochází z České republiky, téměř 11 % z Polska, 3 % z Německa, pak následuje Nizozemsko, Slovensko a Francie. Uživatelé stráví na webu průměrně 109 sekund.

Nová podoba

Stará podoba