Tourfilm 2022

Česká centrála cestovního ruchu otevřela druhý ročník mezinárodní soutěže Tourfilm 2022. Do dvou kategorií se mohou hlásit snímky propagující turistickou destinaci Česká republika, či videa z Česka propojující tradice s moderním přístupem v různých odvětvích (např. architektura, gastronomie, kultura atd.). Spoty v maximální délce 15 minut a ne starší 2 let vybere Česká centrála cestovního ruchu ve dvoukolovém hodnocení. Vítěz se může těšit nejen na zážitkový výlet po ČR, ale i na zviditelnění svého díla na zahraničních trzích.

V roce 2022 je soutěž vyhlášena jako mezinárodní. Pro amatérské, poloprofesionální i profesionální tvůrce. Porota zohlední vaše téma, zpracování, talent – předchozí zkušenosti nehrají roli. Videa v maximální délce 15 minut a ne starší 2 let vybere ve dvoukolovém hodnocení odborná porota. Vítěz se může těšit nejen na zážitkový výlet do ČR, ale i na propagaci svého díla na zahraničních trzích! Pro rok 2022 se vyhlašují 2 kategorie – pro snímky propagující Českou republiky coby destinaci cestovního ruchu a pro snímky, které v rámci ČR propojují tradice  s moderním přístupem k odvětvím jako architektura, gastronomie, kultura atd..

Soutěž videosnímků Tourfilm navazuje na nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě, který se konal od roku 1967 a jeho posláním bylo uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívaly k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.  V roce 2019 se Tourfilm stal marketingovou soutěží a zaměřil se jen na snímky přispívající k propagaci regionů České republiky.

Přihlášku a více informačí nalezenete ZDE.